Hande Fırat'tan çok konuşulacak 'seçim takvimi' açıklaması! Hande Fırat ne biliyor?

Hande Fırat'tan çok konuşulacak 'seçim takvimi' açıklaması! Hande Fırat ne biliyor?

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CNN Türk ekranında gazeteci Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' adlı programda 'seçim' takvimine ilişkin yaptığı konuşmada büyük bir pot kırdı. İktidara yakınlığıyla bilinen Fırat, seçim takvimine ilişkin, 'Bugün YSK yetkilileriyle anlaşıldı' dedikten sonra zor anlar yaşadı.

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CNN Türk’te Ahmet Hakan Coşkun’un sunduğu “Tarafsız Bölge” isimli programda seçim takvimine ilişkin kulis bilgilerini paylaşırken çok konuşulucak bir ‘gaf’ta bulundu.

Programda Ahmet Hakan Coşkun’un “Depremzedelerin birçoğu şehirlerini terk etti. Onların oy kullanmaları sağlıklı şekilde nasıl sağlanacak? Bütün bunlar araştırıldı ve sonuç olarak ‘Evet kardeşim 14 Mayıs’ta bu işler oluyor’ noktasına mı gelmişler?” diye sorması üzerine Hande Fırat, “Bazı teknik zorluklar olabileceği vurgulanmıştı ama bugün YSK yetkilileriyle de anlaşıldı” dedi. Fırat, daha sonra bu sözünü “Daha doğrusu AK Parti’nin YSK’daki temsilcileri ile görüşüldü”, diyerek düzeltti.

Fırat, sözlerinin devamında da: “YSK temsilcileri geçen hafta bölgede incelemelerde bulundu. Öncelikle nüfusun durumu ortaya çıkarılacak. Sonra hemen seçmen kütüklerine bakılacak. Ankara’ya Konya’ya gelmiş olan tıpkı bir polis gibi oy kullanacak. Çadırkent ya da konteyner, muhtemelen deprem bölgesinde konteynerler tercih edilecek. Cumhurbaşkanı söylediğinin, 14 Mayıs’ın arkasında durmak istiyor en başından beri. 18 Haziran riskli bir tarih.” diye konuştu.

Kaynak: gazetekolektif.com